You can soon admire this completely renovated townhouse (built in 2019) in RESIDENTIE VALKENOOG. The house consists of 2 floors and is fully furnished. On the ground floor, you can find the spacious living room with open kitchen and storage room. On the first floor, you will find a spacious bedroom and the bathroom. The absolute asset of this house is the quiet garden located in a courtyard.
| Address: | Diestestraat 202/HUIS Leuven |
| With residence: | VALKENOOG |
| Reference: | H_2026_VALKENOOG-OPPENDORP-H1 |
| Price: | € 1.200/month |
| Type: | Maison de ville |
| Available as of: | 9/15/2026 |
| Location: | City centre |
| Habitable Area: | 83 m² |
| Construction type: | Traditional |
| Year of renovation: | 2018 |
| Overall condition: | Ready to move in |
| Total costs: | € 55/month |
| Rooms: | 1 |
| Bedrooms: | 1 |
| BathRooms: | 1 |
| Toilets: | 1 |
| Living room: | Yes |
| Kitchen: | Yes |
| Garden: | Yes |
| Furnished: | Yes |
| Railway station: | Yes - less than 500 m |
| Bus stop: | Yes - less than 500 m |
| Shop: | Yes - less than 500 m |
| School: | Yes - less than 500 m |
| Recreation: | Yes - less than 500 m |
| Restaurant: | Yes - less than 500 m |
| Frame: | Aluminium |
| Heating: | Central heating boiler |
| Cadastral city: | H_2021_VALKENOOG_01 |
| Certification: | 20190913-0002195357-RES-1 |
| E-Level: | 146.00 |
| Permit: | Yes |
| Preemptiverights: | No |
| Allotment permit: | No |
| Area application: | Residential area |
| Judicial decision: | No judicial remedial measure or administrative measure imposed |
| Flood sensitive: | Property located in a non-flood zone |
| Flood area: | None |
| Monument: | Not a protected monument |